EkoRent je jedničkou ve financování lékařů a ordinací

Společnost EkoRent z investiční skupiny CREDITAS výrazně upevnila svou pozici na trhu. Odkupem střediska Medical od společnosti J&T Leasingová společnost a.s. potvrdil EkoRent pozici nejsilnějšího hráče v oblasti financování soukromých zdravotnických zařízení v Česku.


Díky této transakci bude EkoRent spravovat přes dva tisíce aktivních leasingových a úvěrových smluv uzavřených s lékaři a soukromými zdravotnickými zařízeními. Celková velikost portfolia bude dosahovat téměř 1,5 miliardy korun. „Akvizice má pro EkoRent výrazný synergický efekt, otevírají se nám další možnosti pro rozvoj a pro poskytování kvalitních finančních služeb v sektoru soukromého zdravotnictví. Transakcí posílíme naši podporu začínajícím i zavedeným lékařům a ordinacím a pomůžeme jim v jejich dalším rozvoji,“ říká jednatel společnosti EkoRent Petr Harcuba.

Vedle aktivních klientů a úvěrů přecházejí do EkoRentu také klíčoví zaměstnanci střediska Medical. „Pro klienty a obchodní partnery je tím zajištěna nejen personální kontinuita, ale také kvalita služeb, na kterou byli zákazníci zvyklí,“ doplňuje Petr Harcuba.

Společnost EkoRent na trhu působí přes 30 let, od poloviny roku 2021 je součástí portfolia Banky CREDITAS. Přes sedmdesát procent její klientely tvoří stomatologické ordinace. Kromě stomatologie financuje EkoRent také všechny další zdravotnické obory. Lékařům nabízí úvěry na odkupy ordinací, rekonstrukce, přístroje, ostatní vybavení a také automobily.

Další články

EkoRent získal nejlepší hodnocení na portálu Mapy.cz

EkoRent získal nejlepší hodnocení na portálu Mapy.cz

Úvěrová společnost EkoRent z portfolia Banky CREDITAS boduje na portálu Mapy.cz. Získala „odznak kvality“ pro rok 2024 s nejvyšší možnou známkou 5,0.

EkoRent zvýšil o třetinu svůj zisk a rozšiřuje portfolio

EkoRent zvýšil o třetinu svůj zisk a rozšiřuje portfolio

Úvěrová společnost EkoRent z portfolia Banky CREDITAS nově rozšiřuje své úvěrové služby pro soukromé ordinace do všech dalších zdravotnických oborů.